TEKSTESHQIP

AgRooN
Urime Fejesa
Lyrics
(Feat. Basri Maloku & Lentyy)

Ni dashni me tradhti, Ni dashni me interes
Ni dashni qe un e deshta, M'la udhve me shum shtres
Tu menu me pas fat, Mos mu nda as ni QasT
Epo koha s'kthehet pas, As kujtimet n'ket RaST
T'deshta ma shum se veten, Nese kta nuk e ke DiT
Kesh n'gjendje kejt mi dhan, E shum vjet ty met PriT
Ama jo sja paska vlejt, Shum von un e kuptova
Ishe kan ti ma ndryshe, Jo qysh un t'menova
Shkoj ni koh ty pat pa, SHKOJ ni koh pat menu
Shkun shum muj e shkun shum Vjet, Un me ty pa u Taku
Nita qe ishe FEJU, E UNAZEN n'gisht pe Man
A t'mashtroj Pasunia, Apo vet dashte mem LaN

REf:
Fejesen ty ta Uroj, JeT te Lumtur t'deshiroj
T'fala ke ti nga Un, Harro qe te Deshta Shum

Deri dje ishe me Mu, E sot me tjetrin m'ke Ndrru
Nuk po muj hiq me besu, Qe kaq shpejte m'paske harru
Shpirtin ma ke Coptu, E Zemren n'2sh ma ke Nda
Paske dijt mire me Aktru, Jo kurr s'du me Sy me t'pa
Edhe LoT ti ke derdh Rrejshem, Kta e di shume Mir
Per ty gjithqka esht e Leht, Po per mu esht e Veshtir
Nuk kam ma shpresa e Ndjenja Per Ty, Tash gjithqka u Kry
Endrrat tona ti i trete, Tradhtin vet e pash me Sy
Krejt qka pata ty t'i Dhash, Ti munesh me than qka t'dush
Ti m'ke dhan gjithmone veq Fjal, Me Rrena Kryt Ma ke MUSH
Jeta vazhdon dhe pa T, Ti Uroj un gjitha t'Mirat
Me Shpirt URIME FEJESA, E tu Plotsofshin kejt DeshiraT...

DËRGOI: