A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Agustin Pellumbaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Hot I Ri Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Agustin Pellumbaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Agustin Pllumbaj është Artist Popullor, istrumentist i disa istrumentave dhe kantautor i disa këngëve. Eshte fitues i shum çmimeve brenda dhe jashte vendit dhe pjesmarres në të gjitha Festivalet Kombëtare dhe Ndërkombetare Folklorike. Ka punuar per vite me rradhë në Ansamblin e Shkodres, Spikat për virtuzitetin e tijë në istrumentin e çiftelis si istrumentisti më i mir në Shkoder, aktualisht është punojes kulturet në shkoder,punon ne studion e ti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Eleminimi

Klejvis Saliaj

Endrit Shani

Vani Gjuzi

B2N

Lazy

Erjon Korini

Erik Lloshi

Gent Bushpepa

Luiz Ejlli


Tags: Agustin Pellumbaj, Agustin Pllumbaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019