A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ahmet Kolgjini

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  8
(1939-1999)  
  • Origin:
  • Kukes 
BIOGRAFIA: Ahmet Kolgjini is a popular writer. “Prap Dhimbje” e Ahmet Kolgjinit, nxjerrë nga vellimi “Poezi”, botim i vitit 1999 nga shtëpia botuese “KOHA”. Mbi këte cikël poetik, autori, Ahmet Kolgjini, shkruen: “Asgja në këtë cikël nuk asht e trillueme. Asgja nuk asht sendërgjim i fantazisë për të krijue efekte pikante dhe fiktive me tërheqë lexuesin. Të gjitha janë realitete. Të gjitha janë përjetime. ‘I vdekuni nuk ka miq’ thotë një fjalë e urtë. E vërteta ka. Ka pasë dhe ka me pasë gjit...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xhevahir Cirongu

Vasil Tabaku

Ndoc Papleka

Jorgo Telo

Hiqmet Meçaj

Mihal Gjergji

Koçi Petriti

Fatmir Terziu

Martin Camaj

Pjetër Budi


Tags: Ahmet Kolgjini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019