A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aida Doçi

Dashuria ➡ Αγάπη

 Shqip ➡  Greqisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Giana Kacaboni


Dashuria

E ndryshove jetën time dhe vazhdove ti
Une jetoja me gënjeshtra dhe jetoja si një mrekulli
Aaa dy pika dashuriiiii kur mi jepje ti
Aaa une kisha gjithçkaaaa kur të kisha ty pran
Saa e dhimshe dukët jeta kur ske dashuriii
Je sëmur dhe ndihesh vetëm por nuk ke njeri
Syte shohin vetem urën eresir pa drite
Une jetoj me gjysëm jete tjetrën e ke ti
Në pasqyr shikoj vetën dhe shikoj tjetër njeri
koha ikën mbetën vetëm mbetëm vetëm pa asnjë motiv
Aaa dy pika dashuriii kur mi jepje ti
Aaa une kisha gjithçkaaaa kur të kisha ti pran

2x:
Sa e dhimshe dukët jeta kur ske dashuri je sëmur e ndihësh vetëm por nuk ke njeri
Syt shohin vetëm urën erësir pa drite
Une jetoj me gjysëm jete tjetrën e ke ti

Une jetoj me gjysëm jete, tjetrën e ke ti...


Αγάπη

Alakses ti zoi mou kai sinehises esi
Ego zo ena psema kai zo san thavma
Ah ligo agapi pou mou edines esy

Ah ego iha ta panda otan iha esena konda.
Poso eponos fenete i zoi otan d ehis agapi.
Ise arosti kai niothis moni,kai d ehis kanenan.
Ta matia vlepun mono τη λαμπρή γέφυρα χωρίς φως.
Ego zo me miso zoi kai tin ali tin ehis esy o xronos fevgi meno monos xotis κίνητρο.
Ah ligo agapi pou mou edines esy
Ah ego iha ta panda otan iha esena konda.

2x
Poso eponos fenete i zoi otan d ehis agapi.
Ise arosti kai niothis moni,kai d ehis kanenan.
Ta matia vlepun mono τη λαμπρή γέφυρα χωρίς φως.
Ego zo me miso zoi kai tin ali tin ehis esy
Ego zo me miso zoi kai tin ali tin ehis esy

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019