Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Heeej,sikur sod e mbaj mend mire 
Oo at nat vere shum te nxehte 
Paten ardh shum mysafir 
O mem percjell 

O mem percjell,o per gurbet(x2) 

Oda e musht plot mysafir
O mem percjell
O mem percjell,o per gurbet

Eeeej baba u rujke mos me kajt 
O edhe pse kish shum merzi 

Nana lot smujti me i majt 
O i plasi vaj 
O i plasi vaji sikur shi(x2) 
 
Eeej e lash nusen me sabi
O bashk me lulen e rinis 

A gurbet bre t'shitoft zana 
O mke shumtu
O me shumtove pragun e shpis(×2)

Eeej moj Evrope moj toke e huj
Oo te ty erdha per pak ditë

Shkun shum vjet e shkun shum muj
Oo fmijt e mi
O fmijt e mi si pash tuj rrit(×2)

Eeej mu ka mledhun shum merzia
O sa pranvera ktu mkan zan

Buk e kryp ma mir te shpia
Oo se ngurbet
Oo se ngurbet ymrin me lan(×2)


Ky tekst u dërgua nga Hadis XhezairiAida Doçi
Publikimi: 01/12/2015


Aida Doçi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Aida Doçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente 0