Më mbaj mend (për 1 muaj)

AK
  • Emri i Vërtetë:
  • Ermal Gjici
  • Vendlindja:
  • Kukes 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Korrik 1984
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  31
Këndon kryesisht: hip-hop

AK është këngëtar i njohur. Emri i vertete eshte Ermal Gjici dhe eshte pjese e grupit OTR.

Në Prill 2006, AK merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Shanse Skane", në bashkëpunim me JR & Renegade.

Më datë 7 Prill 2018, AK publikon videoklipin "Prej Funit", në bashkëpunim me Flipp & Slitta.

Më datë 9 Korrik 2018, AK, Flipp & Slitta publikojnë videoklipin "Trappin’".

Më datë 26 Tetor 2018, Slitta, Flipp & AK publikojnë videoklipin "One Time".

Më datë 18 Janar 2019, AK & Slitta publikojnë videoklipin "Rrug't E Qytetit", në bashkëpunim me DukeVII.

Më datë 26 Maj 2019, AK publikon videoklipin "Peshe E Rand", në bashkëpunim me Slitta & Flipp.

Më datë 25 Gusht 2019, Flipp, Slitta & AK publikojnë videoklipin "Nastradini".

Më datë 24 Tetor 2019, Slitta, Flipp & AK publikojnë videoklipin "Money Makers", në bashkëpunim me Stacks. Produksioni audio u realizua nga Apollo.

Më datë 23 Shkurt 2020, AK, Flipp & Slitta publikojnë videoklipin "Dope Boy".

Më datë 21 Maj 2020, Slitta, Flipp & AK publikojnë videoklipin "Panik".

Më datë 3 Tetor 2020, Sajmen publikon videoklipin "London Boyz", në bashkëpunim me Slitta, Flipp & AK.

Më datë 29 Tetor 2020, Flipp & AK publikojnë videoklipin "Beef". Muzika e këngës u punua nga Apollo, ndërsa teksti u shkrua nga Flipp & AK. Produksioni audio u realizua nga Apollo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  mafia  

Komente

1

Anëtar i labelit

O.T.R.

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet