Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4
 • Vendlindja:
 • St. Louis, Missouri 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 46 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Akon është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Emri i Akon jashtë skene është Aliaune Damala Bouga Time Bongo Puru Nacka Lu Lu Lu Badara Akon Thiam. Ai është një këngëtar, producent dhe kompozitor afroamerikan. Akon kaloi tre vite në burg para se të bëhej i njohur dhe atje zbuloi aftësite e tij muzikore. Më pas, u zbulua nga një producent dhe nënshkroi kontratë me shtëpinë diskografike ”SRC Records”. Akon u bë i njohur në vitin 2004 me publikimin e albumin e tij të parë, “Trouble”, në të cili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Will.I.Am

50 Cent

Nelly

Josh Turner

Eminem

Kanye West

Enrique Iglesias

Daddy Yankee

Justin Timberlake

Riccardo Cocciante

Tags: Akon


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet