TEKSTESHQIP

Akullthyesit
Pse Jo?
Lyrics

Ne cdo hapin tim une gjej nje jo
Ne cdo fjale qe them degjoj une prape nje jo
Dua zerin une ta ngre fort lart ne qiell
Dhe te pyes zot pse jo?!
Te therras fort dua por se di
Se si hena syte do ti pulise
Ne mes gjethes era larg mos do ta coje
E do te ktheje tek une nje jo.

Nuk di – pse kunder jam (kori)
Si hark – zvarritesh nate (kori)
Mos valle kjo jete ka kurthe plot
Ti pse me urren o bote

Pse jo?- Ti paqe s’do
Pse jo?- Hedh vrer tek une
Mos valle nata vritet nga nje hap
Do te bluaj dhimbjen jo, PSE JO?!