TEKSTESHQIP

Akullthyesit
E Dashura
Lyrics

Vite nen kembe me dhimbje shkel
Udhes sime si hije me ndjek ti
O ze I zemres qe kurre s’mund te te ndal
Shpirti I venitur o lot I ngrohte I vale
Afrohu dhe prekme
Ka kohe qe jetoj
Shpetome nga pritja
E dashur besome
Eci heshtjen copetoj nder dhembe
Ah fat I keq sa afer meje rri
Cigaren fik ashper une mbi asfalt
E dashur therras fashitet ze I thate

Afrohu dhe prekme – te ndjej (kori)
Ka kohe qe jetoj – vetmin (kori)
Shpetome nga pritja – merzi (kori)
E dashur besome

Shkel nje gjethez vjeshte te braktisur
E ndjehem pak une ne faj
Fershellime e eres se harlisur
Pluhur ngre zgjon vec mall
E zvarrit imazhin tend te zbehte
Para syve te mi flas perlotur une me yjet henen
Ah kjo dashuri