A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6
(1915-1962)  
  • Vendlindja:
  • Saint-Pont 
BIOGRAFIA: Alain Borne është një shkrimtar i huaj. Alain Borne, né le 12 janvier 1915 à Saint-Pont (Allier), décédé le 21 décembre 1962 à Lapalud (Vaucluse), est un poète français. Il était avocat à Montélimar. Château de Saint-Pont. Façade sur le parc. Alain Borne est le fils unique de François Borne et de Marie Tixier. Il passe une partie de son enfance au château de Saint-Pont, dans l'Allier, qui appartenait à ses grands-parents maternels, Charles Tixier et Anne-Marie Collangettes1. Louis Arag...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Charles Baudelaire

Gérard de Nerval

Paul Verlaine

Artur Rembo

Sharl Bodeler

Jean Rousselot

Rainer Maria Rilke

Oktavio Paz

Pablo Neruda

Erik Stinus


Tags: Alain Borne

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019