Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alandy

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Rumani 
BIOGRAFIA: Alandy është një autor këngësh i njohur. Alandy është një producent mjaft i ri i cili vjen nga Rumania dhe njihet si kompozitor i shumë hiteve të shumë këngëtarëve jo vetëm shqiptar por edhe ballkanas. Ai tash e një kohë punon dhe është nën menaxhimin e MAX Studios e cila udhëhiqet nga kompania e madhe shqiptare "MAX Production Albania". Ka realizuar disa hite, dhe ka pasur bashkpunime kryesisht me këngëtarët si: Dhurata Dora, Young Zerka, Soni Malaj, Ronela Hajati, Adelina Berisha e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Dionis Bubani

Muharrem Xhediku

Ylli Valla

Klodi Shehu

Alfred Capaliku

Astrit Halimi

Kastriot Gjini

Ardit Roshi

Granit Gashi

Adis Ismaili


Tags: Alandy

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet