Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alar Band

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  58
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Alar Band është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. “Alar Band” është grupi i pesë djemve nga qyteti i Elbasanit formuar në vitin 2013. Dikur nxënës të talentuar të shkollës së muzikës “Onufri” në Elbasan, Xhieldo Hyseni (vokalist), Ardit Serica (piano) Renato Kodra (fizarmonikë), Aldo Meta (violinë) dhe Remi Shrali (bateri) do të bashkonin forcat për të formuar grupin që shumë shpejt do të bëhej mjaft i dashur për publikun. Një publik që i ndjek ata “live” në ambiente të ndryshme në Tiranë dhe El...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Natyral

The Dreams

Spirit Voice

Hana Band

Alternative

Grupi Mister

Plisat

Exception

Revolt Klan

Marigona


Tags: Alar Band

Alar Band në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet