Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alba G

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
 • Emri i Vërtetë:
 • Gëzim Salihu
 • Vendlindja:
 • Prishtine 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Belgjikë 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alba G është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri: Gëzim Salihu nga Millosheva. Ne vitin 1990. ALba G sebashku me familjen e tij u largua nga Kosova per Bruksel (Belgjike) Ne vitin 2006 ALba G ja nisi me u mar me muzik me shokin e tij Pejani me von do filloj me stresin ne 2009 ALba G & Stresi moren pjes ne TOP FEST 6 qe te dy banen shum hite sikur me muziken Jam jetim - Afrohu Ma Ngat - Nata Jem - Hajde Me Mu Në Maj 2009, Alba G merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Hajde Me Mu", në bashkë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

8 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alidema

ZeeroMan

Dren (D.o.G.)

Mr.Trimi

Barooti

Liberian Selimi

Ex King

Sela aka Boszman

Anonimos

Merytoni

Tags: Alba G, Alba-G, Gëzim Salihu, Gezim Salihu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet