Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alba G - Jam Jetim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Jetim".
3. Video është e këngës "Jam Jetim", por nuk këndohet nga Alba G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alba G - Jam Jetim  (Feat. Fitim)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  23

Komente

1 🔥

17/02/2011

2011-02-17T22:33:28+00:00Yeeeah !! Alba - G e boj ket muzik
Nuk e boj as për pare, e boj se kam plag n'zemër pa e qit jo spo kam qare çdo sen n'ket jet nuk esht perfekt
Kërkujt nuk i tutna përveq ni "ZOTIT" nalt qe ma ka dhan ket shpirt, fjalt e mia dalin prej zemres, po t'kallxoj qe jam jetim, po t'kallxoj qe jam veq vet shqipe !!

I rrethekum n'kater qoshe jom me një qiri po bon drit
A thu more allah kur do t'vjen ma ajo dit
Se meta vet e po eci rruges shkret
Po kerkush mo nuk pom njeh se u plaka n'ket gurbet
Se jom jetim jeten n'vetmi pe shijoj
Po qka vjen prej zotit me plot zemer pe pranoj
Se drita mu bo terr kejt that mka met shpija
E naten jom pa gjum po i qaj hallet e mija
Apet pa ty me lot ne sy m'kaloj pranvera
Ato kujtimet tona u zhduken e i murr era
A thu moj nane per mu malli ty t'ka marr
Nashta jom jetim e kjo zemer mu bo varr
Se pasha kta dy sy kurr hallall s'do t'ja boj vetes
Vujta me shpirt e ja m'shela syt t'vertetes
Lumturin e dashurin me zemer ti kom dhan
Por un jam jetim, jetim pa babe e nane

Ref 2x

Jam jetim e vetem më kan lan
Jam jetim jetim pa babe e nane
Jam jetim e kerkush s'pom don
Jam jetim jam jetim

Naten nuk kom gjum n'sy e shpesh um rrok merzia
E kalli ni duhon e rri n'kujtime tmija
E kjo shoqnia e keqe m'boni kejt helaq
Kerkujt mos i beso mos i bo kerkujt miftiaq
E tanen maje n'zemer mos ja jep hiq kerkuj
Tutna po gaboj shpinen teme jom ka e ruj
E po vuj me probleme gajle me shum veta
Me probleme financiare se kejt rren ish jeta
A thu moj nan pse po rrin ne mendime
Kto dit e mija nane jon veq dit pa gzime
E n'pikllime un pot kuptoj se nuk je veq vet
Je jetim sikur un e tka nana djal hasret
Se me halle e me derte po e kaloj un ket rini
Du familjen me kriju me menu per gru e thmi
Jom jetim skom qka boj jeta po vazhdon
Me lot n'sy jom ka knoj sdi a pom beson

Ref 2x

Jam jetim e vetem më kan lan
Jam jetim jetim pa babe e nane
Jam jetim e kerkush spom don
Jam jetim jam jetim


Ky tekst u dërgua nga Dardann
Më Shumë Këngë Nga Alba G:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet