A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Vëllain dhe Motrën

Vellau Im

Vellau im,
Quhet Alban,
Jemi binjak,
Me te bashke.

Luajme e shetisim,
Sebashku pa u ndare,
Dhe i qajme hallet,
Ne shtepi duke u kenaq.

Ai eshte sportist i madh,
Cdokund nga te shkoj,
Tennisin e ka perkrah.

Edhe pse eshte pak lazdrak,
E dua me gjithe shpirt,
Mbron veten e vete,
Nga sherret e tij.

Vellau im,
Po te tregoj drejte,
Te dua pa kufi,
Dhe keshtu si je.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019