A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Te Drejtat E Femijeve

Femijet duhet te jene te lumtur,
Nuk duhet asnjehere ne jeten e tyre,
Qe te jene te hidheruar.


Ata prinderve ia shkelqejne fytyren,
Me mesimet e tyre duke mesuar,
Nuk i lene rahat duke i pyetur.


Te gjithe femijet duhet te kene te drejta,
Jane shume te lumtur,
Ju gezojne shume.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019