A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena Ime E Dashur

Nena ime e dashur,
Une te dua shume,
T-i per mua je drita ime,
Qe me gezon cdo dite.


Duke u kthyer nga shkolla,
Mendoj per ty,
Ngaqese te dua fort,
Dhe t-i cdo here naten ma ben dite.


Kur kisha frike prej erresirres,
Me mbaje afer vetes duke me perqafuar,
Kur u kthehesha nga shkolla me cante ne shpine,
Te perqafoja nena ime e dashur.

- poezi nga Alba Shabani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019