A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shkollën

Mençuria

Shume te nevojitet mencuria,
Pasi mencuria eshte te dish,
Mencuri s-eshte gje tjeter,
Vecse shkenca e bukurise.

Per te arritur mencuri,
Duhet qe te mesosh e qe te lexosh,
E jo qe te rrish ne lojera elektronike,
Si pershembull ne telefona mobil.

Mencuria nuk arrihet ne kete menyre,
Nuk mund qe te arrihet ne menyre te palodhshme,
Duhet qe te punojme deri ne fund,
T-ia dalim sebashku me punene qe e bejme.

Kuptohet se na bejne dem lojerat elektronike,
Por nese deshiron ta perdoresh kompjuterin per mesim,
Atehere merre dhe hulumto e studio,
Sepse mencuria,
Eshte familja yte.

- poem written by Alba Shabani


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019