A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Arifi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Alban Arifi is a popular singer and songwriter. Alban Arifi është i lindur në Tiranë. Ka shume vite që merret me muzikë, kompozicion dhe orkestrim. Ka një studio e cila mban emrin "Global Records". Më datë 1 Maj 2012, Alban Arifi publikon videoklipin "Fukaraja". Më datë 22 Maj 2013, Alban Arifi publikon videoklipin "Dance Oriental"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Leno

El Padrino Man

Maringlen Linadi

Bledi Polena

Indrit Lelo

Denis Kraja

Aldo Simoni

Gentjan Dema

Egert Pano

Vukman


Tags: Alban Arifi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019