Alban Asllani
Alban Asllani
Alban Asllani
  • Vendlindja:
  • Elbasan
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 28 Nentor 2005
  • Horoskopi:
  • ♐ Shigjetari
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Alban Asllani është këngëtar i njohur. Alban Asllani është kengetar dhe tekstshkrues i rrymes R&B. Lindur në qytetin e ELBASANIT, tingujt e muzikes cilesore e kane shoqeruar gjithmone. I ri ne moshe, premtues dhe i talentuar, ka arritur qe mes "top artisteve me te rinj" te dallohet per vokalin dhe stilin karakteristik ne industrine muzikore.

Më datë 20 Qershor 2022, Alban Asllani publikon videoklipin "Corazon". Muzika e këngës u punua nga Unik Beatz, ndërsa teksti u shkrua nga vetë Alban Asllani. Videoklipi u prodhua nga kompania Blerim Salillari Films.

Më datë 27 Shtator 2022, Alban Asllani publikon videoklipin "Pres". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Alban Asllani.

Më datë 10 Dhjetor 2022, Alban Asllani publikon videoklipin "Mungoj". Produksioni audio u realizua nga Xhenty.

Më datë 14 Mars 2023, Mr X publikon videoklipin "Ndienja", në bashkëpunim me Alban Asllanin. Teksti i këngës u shkrua nga Alban Asllani. Videoklipi u prodhua nga Blerim Salillari Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Xhenty.

Më datë 2 Shtator 2023, Alban Asllani publikon videoklipin "Ska Mo". Teksti i këngës u përgatit nga vetë Alban Asllani, teksa për arranzhimin u kujdes Xhoni Beats. Produksioni audio u realizua nga Xhenty.

Më datë 13 Shtator 2023, Alban Asllani publikon videoklipin "Karma". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Alban Asllani. Produksioni audio u realizua nga Xhenty.

Më datë 30 Tetor 2023, Ylli Polisi publikon videoklipin "Xhane", në bashkëpunim me Alban Asllanin. Kënga u orkestrua nga Unik Beatz. Produksioni audio u realizua nga Apollo.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 12