Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Kondi - Ku Je Ti (Feat. Altin Shira)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Po bie nate e ftoht, dhe hena eshte zbuluar
Dhe mua me kujton
dike, qe kam lenduar
Ne foto e shikoj,ne te un jam harruar
Dua te jem une sot
Aty, duke jetuar

Tja falja, tja falja
Dhe frymen time ajo po ta doj
Ti ndalja, ti ndalja
qe syt e saj mos tkishin lot

Refren

E lodhur zemra ime
Nga kujtimet perjetimet qe le tiii
Ti ike bashk me naten u harrove ku je taniii
Ku ti, ku ti, ku ti, ku ti

E lodhur zemra ime
Nga kujtimet perjetimet qe le tiii
Ti ike bashk me naten u harrove ku je taniii
Ku je tani

Ku je ku je ti
Si serenate une do te vij kudo t jesh ti
Kur ta degjosh e ta kendosh aty do jesh ti
E do me gjesh ti, aty do jesh ti
Na na, ja ja

Nje kalendar ku mund ta gjej
Te ty mua do me kthej
Nji or a dit, nji muj a vit se di ku mund ta gjej
Mos ngelesh ti e gjitha fantazi per mua
Une jam ketu duke tpritur q ti te me thuash
Ku je ku je ti
Une dua q ti tani te vish kudo t jesh ti
Un zemren s'e heq dot nga ty un jam ku je ti
Sot a po vjen ti
Shpirt a po vjen ti
Ja ja ehe

Refren2x

E lodhur zemra ime
Nga kujtimet perjetimet qe le tiii
Ti ike bashk me naten u harrove ku je taniii
Ku je tani


Ky tekst u dërgua nga GocaAlban Kondi
Featuring: Altin Shira
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/07/2021
Muzika: Alban Kondi & Elgit Doda
Teksti: Alban Kondi
Orkestrimi: Elgit Doda
Mix/Master: Marenglen Boja
Video Produksioni: Erion BubullimaAlban Kondi - Ku Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Je Ti".
3. Video është e këngës "Ku Je Ti", por nuk këndohet nga Alban Kondi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Kondi:


Komente 0