Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Mehmeti - Ne Ditelindjen Tende Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

mund te jet e let e let per ty
te me thuash lamtumir
dhe dy gota mbushur metet plot
e ti sot ndoshta je gezuar
jom i ulur thjesht mbi tavolin
fell ne sy po te shikoj
por ne foto smundem te hy dot
te uroj shum ty

refreni:
ne ditlindjen tende
nuk ka vend per lot e mi
ne ditlindjen tende
qielli qan per dashuri
ne ditlindjen tende
dhe se une nuk jom aty
te uron dhe ky shpirt sa shum te don
Gezuar

nuk te vret as pak qe une nuk jom
afer teje pran te rri
kur nje vit me shum te mbushesh ti
te uroj dhe nje qin te tjera
mund te jet e let e let per ty
te me thuash lamtumir
sot e ke ditlindjen mos harro
nje dhurat rri mbyll

refreni:
ne ditlindjen tende
nuk ka vend per lot e mi
ne ditlindjen tende
qielli qan per dashuri
ne ditlindjen tende
dhe se une nuk jom aty
te uron dhe ky shpirt sa shum te don
Gezuar

per ty e fala lumturin
me zemer une e fala dhe dashurin
ne ditlindjen time
dua qe te me vish
te te sho te te ndjej
te them te dua
per ty e fala lumturin
me zemer une e fala dhe dashurin
ne ditlindjen time
dua qe te me vish
te te sho te te ndjej
te them te duaaaa


Ky tekst u dërgua nga F & FAlban Mehmeti
Publikimi: 23/05/2010
Festivali: Top Fest 7


Alban Mehmeti - Ne Ditelindjen Tende
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Ditelindjen Tende".
3. Video është e këngës "Ne Ditelindjen Tende", por nuk këndohet nga Alban Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Mehmeti:


Komente 0