A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Alban Mehmeti - Nese Me Zemer


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/07/2012

2012-07-23T13:39:08

Song from the album:

"Po Te Pres"


Dikur shum kam knu houuu e tash po qaj,
Nuk di nga të shkoj houuu nga t'ia mbaj,
Vetëm pyt një nanë houuu prej ktij mundi,
Se veq ti mke mbet houuu shpresa e fundit.

Nëse me zemër oj zemër me ke dasht ti mue,
Aman pash besën pash jetën thuj niher te duee.
Nëse me zemer oj zemër më ke dasht ti mue,
Aman pash besën pash jetën thuj niher të duee.

Mend po dojn mem dal houuu prej mërzis,
Shpirti flak pom kallet houuu n'got te rakis,
Se veq ty tkam dasht houuu prej fillimit,
Ty zemër tkam pas houuu lot të gzimit.

Nëse me zemër oj zemër më ke dasht ti mue,
Aman pash besën pash jetën thuj niher të duee.
Nëse me zemër oj zemër më ke dasht ti mue,
Aman pash besën pash jetën thuj niher të duee.EJJ JASHAAAA...

Nëse me zemër oj zemër më ke dasht ti mue,
Aman pash besën pash jetën thuj niher të duee.
Nëse me zemër oj zemër më ke dasht ti mue,
Aman pash besën pash jetën thuj niher të duee.


Lyrics submited by Prizrenasee
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019