A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Alban Ramosaj - Ëndrrat E Mia


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/12/2018

2018-12-27T17:41:59

Music & Lyrics:

Alban Ramosaj

Song from the album:

"Hiraeth Ep"


Prit pak, me ler te t'them sa shume m'dhemb
Kur zgjohem dhe ty prane s'te gjej
Prandaj m'ler te t'dua dhe pak
Te jem me ty edhe per pak me gjate

E nese ti vjen prap te une, a muna me t'puth?
E nese ti vjen prap te une, a muna me t'puth?
Se dashnija jem per ty s'ka fund,s'ka fund.
Se dashnija jem per ty s'ka fund,s'ka fund.

Ti po me vjen ne endrrat e mia, endrrat e mia,endrrat e mia.
Ti po ma then zemren ne mijera,zemren ne mijera, zemren ne mijera.
Se ti po vjen ne endrrat e mia, endrrat e mia, endrrat e mia.
E ti po ma then zemren ne mijera, zemren ne mijera, zemren ne mijera.

M'le ne erresire edhe po rri vete,po rri vete, zemer po rri.
Nese ke deshire bohemi apet, bohemi apet, zemer bohemi.
Shpreha deshire qe ne mendje t'me ket,ne zemer t'me ket, ne endrra t'me kete..

Ti po me vjen ne endrrat e mia, endrrat e mia,endrrat e mia.
Ti po ma then zemren ne mijera,zemren ne mijera, zemren ne mijera.
Se ti po vjen ne endrrat e mia, endrrat e mia, endrrat e mia.
E ti po ma then zemren ne mijera, zemren ne mijera, zemren ne mijera.

Ohhh...ohhh...ohhh...o-o-ohhh
Ohhh...ohhh...ohhh

Ti po me vjen ne endrrat e mia, endrrat e mia,endrrat e mia.
Ti po ma then zemren ne mijera,zemren ne mijera, zemren ne mijera.
Se ti po vjen ne endrrat e mia, endrrat e mia, endrrat e mia.
E ti po ma then zemren ne mijera, zemren ne mijera, zemren ne mijera.


Lyrics submited by Angelae-Cards (2)

U krijua nga Sindi 2019-01-15 14:18:26
Ti po më vjen në ëndrrat e mia
ëndrrat e mia, ëndrrat e mia
Ti po ma then zemrën në mijëra
zemrën në mijëra, zemrën në mijëra
U krijua nga panda 2018-12-27 23:39:54
Prit pak, më ler të t'them
Sa shumë m'dhemb kur zgjohem
Dhe ty pranë s'të gjej
Prandaj m'ler të t'dua dhe pak
Të jem me ty edhe për pak më gjatë

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019