Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alban Ramosaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  247
 • Vendlindja:
 • Ede 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 23 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Alban Ramosaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alban Ramosaj ka lindur ne Ede, Holande, por jeton ne Tirane me mamane e tij dhe motren Beatrix Ramosaj. Zhanret muzikore te preferuara jane Pop, RnB dhe Soul. Hapat e tij te para ne muzike hidhen ne kanalin youtube me kenge cover kryesisht nga Madonna. Zrtarisht fillon nje karriere ne talent-show "The Voice Of Albania 3". Motra e tij Beatrix i bën kërkesë fansave që të mbështesin Albanin në spektaklin “The Voice”: “Për ata që nuk e kanë ndjekur ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥🔥

Nipi i

Alberie Hadergjonaj

Kushuri i

Anxhelina Hadergjonaj

Kushuri i

Argjentina Ramosaj

Vëllai i

Beatrix Ramosaj

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareHiraeth Ep (2018)

Po Nese... (Ep) (2016)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (11)

4
7
1
8
9
5
7
1
14
10
20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Bruno

Gerard Merdani

Klinti Çollaku

Xhevi

Stiv Boka

Dylan

Ardit Çuni

Deklan

Vali Kuqi

Lind Islami

Tags: Alban Ramosaj, Alban Kamerolli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet