A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alberie Hadergjonaj

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  287
  • Origin:
  • Deçan 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alberie Hadergjonaj is a very famous singer and songwriter of Pop music. E kush nuk e mban mend hitin e saj të padiskutueshëm “Lozonjarja”, përmes të cilit bëri për vete me mijëra fansa kudo në trojet shqiptare. E preku suksesin që në moshën 12 vjeçare, kur ka marrë çmimin e Parë si këngëtare në Zagreb në kohën e ish-Jugosllavisë. Në Dhjetor 1995, Alberie Hadergjonaj merr pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Pse Vonon Dashuri". Në Dhjetor 1997, Alberie Hadergjonaj merr pjesë në Festivali i 36-të në RTSH...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Anxhelina Hadergjonaj

(Her daughter)

Alban Ramosaj

(Her nephew)

Argjentina Ramosaj

(Her niece)

Beatrix Ramosaj

(Her niece)

Instagram

Account

Youtube

Channel

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts

Kur Nuk Shkon, Nuk Shkon (2011)

Loçka Jeme (2006)

Lozonjare (1999)


» Add A Song »

Asnjehere
Leje Leje
Pa Te Nuk Mundem
Sa Herë M’ke Dasht
Kur Nuk Shkon Nuk Shkon
Nderi i Kombit (Ibrahim Rugova)
Music
Nje Trendafil
E Ndezim Pak
Herët A Vonë

As Songwriter

Loading... Please wait
See More

Translations (2)


Related Artists:

Adelina Ismaili

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Anjeza Branka

Bleona Qereti

Rozana Radi

Ganimete Abazi (Ganja)

Vjollca Haxhiu

Gjyste Vulaj

Remzie Osmani


Tags: Alberie Hadergjonaj, Arberie Hadergjonaj, Arbrie Hadergjonaj, Albrije Hadergjonaj, Adergjonaj

Alberie Hadergjonaj in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019