Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Ramosaj - T'kom Dasht Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  6

Ngom, sen ty nuk t'kushton me kap at telefon e me shpreh ca ki n'kry
Mos mendo a gabon, a bon apo nuk bon me cu majmunin tu i mcef syte
Kur afer teje jom dicka ma shpejt pulson se di ca po m'bon n'kry
A thu a bon bon, edhe nese s'bon me tu afru pak une ty?

Se di dhe se sa sonte ktu t'kom, po munohna sonte kujtime me t'lon
e nese neser per mu ti menon, po kom qef dy fjale me ti thon!

A e din se sa t'kom dasht ty
Hej shpirtin ma ke vra sa t'pash n'sy

Ngom, kur ti me shikon flutra n'bark kom e fjalt nuk po di me i lidh
mos meno a gabon a bon apo nuk bon, we both know why we're here
Kur afer teje jom e n'sy kur m'shikon, buzeqeshjet ne ftyr na kan ngri
A thu a bon bon, edhe nese s'bon parfumin prap me ta ni?

Se di dhe se sa sonte ktu t'kom, po munohna sonte kujtime me t'lon
e nese neser per mu ti menon, po kom qef dy fjale me ti thon!

A e din se sa t'kom dasht ty
Hej shpirtin ma ke vra sa t'pash n'sy

Ti e din une shume shpesh n'menje t'kom
sa here t'merr malli vec coj syte n'hon
mos meno qe "a m'don a s'me don"
sado larg qe jom, po du me ta thon!

A e din se sa t'kom dasht ty
Hej shpirtin ma ke vra sa t'pash n'sy

A e din moj zemer, sa shume t'kom dasht...
tkom dasht tkom dasht, tkom dasht tkom dasht.
x2

Tkom dasht, Tkom dasht. Tkom dasht, Tkom dasht.
Alban Ramosaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 30/09/2019


Alban Ramosaj - T'kom Dasht
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'kom Dasht".
3. Video është e këngës "T'kom Dasht", por nuk këndohet nga Alban Ramosaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Ramosaj:


Komente 1