Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alban Ramosaj - I Nat Ma Fal

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Nat Ma Fal".
3. Video është e këngës "I Nat Ma Fal", por nuk këndohet nga Alban Ramosaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alban Ramosaj - I Nat Ma Fal  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika, Teksti & Produksioni:

Alban Ramosaj

Produksioni:

Tull Production

Komente

Asnjë Koment

15/05/2020

2020-05-15T19:00:24+00:00I nat ma fal, ma fal eh.
Flasim pa fjale, pa fjale eh.

Edhe pse sje per mu
A e din qe une te du
Vec ta dish se sa
Une per ty deka

Jena fort tu gabu
S'bon kerkush me na degju
Vec ta dish se sa
Un per ty deka

Ti je!
Kur t’dush zemer rrugen ti e di
Ti je!
Hajde ma knej, hajde ma knej, ti.
Ti je!
Nuk e di pse, nuk e di pse
Ti je!
Ca po, ca po, ca pom bon.

(هدي مدة طويلة)
(So much time has passed)
(وانا نحوس انا وعلا غزالتي)
(And i’m looking for my beloved, my soulmate)

Une jom per ty ktu
Cdo linj e trupit ton e bome per mu
(Per mu, per mu)
Nuk e di, nuk e di, nuk e di ça
Ça jam, ça kom.

Une per ty
I would try out love
I would touch the stars
I would fall in love for you - you - you.

A e shef sa po du?
Yeah you you you
Kudo t'shkosh ki mu kthy te mu

(i nat ma fal, ma fal eh)
Kshtuqe lem te t’preki pak
(Flasim pa fjale, pa fjale eh)
Hajde te une nate per nate yah yah

A e din une per ty mrena ‘nzjarr ej.
qata nxehtsin po ta ndjej mes shalve, aye
E di qe don don don mos ta nin, so marre
Kom me t’bo qe sonte (sonte) me m’kendu

Ti je!
Kur t’dush zemer rrugen ti e din
Ti je!
Hajde ma knej, hajde ma knej, ti.
Ti je!
Nuk e di pse, nuk e di pse
Ti je!
Ca po, ca po, ca pom bon.

ليل يا ليل
(Oh night, oh night)

Une jom per ty ktu
Cdo linj e trupit ton e bome per mu
(Per mu, per mu)
Nuk e di, nuk e di, nuk e di ça
Ça jam, ça kom.

Une per ty
I would try out love
I would touch the stars
I would fall in love for you - you - you.

A e shef sa po du?
Yeah you you you
Kudo tshkosh ki mu kthy te mu

i nat ma fal, ma fal eh
أمان أمان أمان
(Aman aman aman)
Kshtuqe lem te t’preki pak, lem te t’preki pak
Flasim pa fjale, pa fjale eh
Hajde te un nate per nate, yah-yah.

i nat ma fal, ma fal eh
Flasim pa fjal, pa fjale eh
(X2)

ليل يا ليل
(Leil ya leil)
(Oh night, oh night)


Ky tekst u dërgua nga  Cela314

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Ramosaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet