TEKSTESHQIP

Alban Ramosaj
Ike
Lyrics

Ike kaq larg...
po lundroj neper kujtime
ne detin e harrimeve
Ike kaq larg...
ça i bone ndjenjes time
zemres time

Hajde prape, hajde ngat
n'durt e mija du me t'pas prap
si atehere qe ne kurre
nuk jena kon ma rehat
hajde kqyri letrat
qysh i ke mbush t'zeza
edhe une kom ndjenja...

po lundroj neper kujtime
ne detin e harrimeve
ike larg, ike larg

N'pasqyre jam tu u pa
po ty po t'shoh
mo une veten nuk e njoh
mundona me t'harru
po ti po m'vjen prap
çdo nate, çdo nate.

Ike kaq larg...
po lundroj neper kujtime
ne detin e harrimeve
ike larg, ike larg

S'jena pa qe sa
po s'ka rendesi se hala
n'endrrat e mija po t'shoh
çdo nate e po t'kom ngat une ty prap
(hajde ma ngat ti prap...)

DËRGOI:
INFO
Më datë 24 Prill 2018, Alban Ramosaj publikon videoklipin "Ike". Muzika dhe teksti u shkruan nga vetë Alban Ramosaj.