A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skënderaj & Kthjellu

Diçka ➡ Something

 Shqip ➡  Anglisht
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Maddona Marley


Diçka

Diçka qe me ngacmon
Diçka qe me pushton
Diçka qe nuk arrij
Diçka qe vjen nga ti
Diçka qe fort kerkoj
Diçka qe enderoj
Diçka qe e ke ti
Diçka qe nuk arrij

Diçka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

Qe atehere une kohen
Nuk e kam ndjere
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj

Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj

Diçka qe me ngacmon
Diçka qe me pushton
Diçka qe nuk arrij
Diçka qe vjen nga ti
Diçka qe fort kerkoj
Diçka qe enderoj
Diçka qe e ke ti
Diçka qe nuk arrij

Diçka me ka verbuar
Nuk isha i mesuar
Me ben te fluturoj
Vetem kaq kuptoj

Qe atehere une kohen
Nuk e kam ndjere
Zerin tend degjoj dhe boten e harroj

Gjerat nuk kane me vlere
Kur zerin tend degjoj
Dhe une si perhere boten e harroj

Dhe une si perhere
Kur zerin tend degjoj
Gjerat nuk kane me vlere dhe boten e harroj


Something

Something that annoys me
Something that conquers me
Something I don't get
Something that comes from you
Something I really wanted
Something I dreamed of
Something you have
Something I don't get

Something has been dazzling me
I was not taught
Make me fly
I just understand that

I've been there now
I did not feel it
I listen to your voice and forget the world

Things are not worth it
When I hear your voice
And I forget the world as a whole

And I always
When I hear your voice
Things have no value and I forget the world

Something that annoys me
Something that conquers me
Something I don't get
Something that comes from you
Something I really wanted
Something I dreamed of
Something you have
Something I don't get

Something has been dazzling me
I was not taught
Make me fly
I just understand that

I've been there now
I did not feel it
I listen to your voice and forget the world

Things are not worth it
When I hear your voice I hear
And I forget the world as a whole

And I always
When I hear your voice
Things have no value and forget the world

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019