Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1394
 • Vendlindja:
 • Lushnjë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Alban Skënderaj është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk udinin asgjë. Atje ai vazhdoi një shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë seps...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Vëllai i

Arbër Skënderaj

Bashkëshorti i

Miriam Canit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

52 🔥Ende Ka Shprese (2011)

Fllad Ne Shkretirë (2008)

Melodi (2008)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (137)

12
19
16
26
16
12
12
18
26
20
18
25
29
23
22
27
15
18
11
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Kastro Zizo

Ermal Mamaqi

Ermal Meta

Adrian Gaxha

Blero

Shpat Kasapi

Big Basta

Stine

Tags: Alban Skënderaj, Alban Skenderaj, Albani, Miriam Cani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet