A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alban Skënderaj

Mirmengjes ➡ Günaydın

 Shqip ➡  Turqisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: imer.brruti.77


Mirmengjes

Me jep nje kafe te lutem nje dopio Express
Nje karrige te ulem dhe te pres
Ti ne Kripen e detit embel rrezaton
Nje buzeqeshje te fshehur ma dergon

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Me jep nje pije te lutem nje dopio konjak
Emocionet te shuhen pak nga pak
Ti me rrezet e diellit t'derdhur neper trup
Floket shtese te ylberit permbi sup

Si t'ja bej si t'ja them
Zemren t'ja shfletoj
E ndrojtje t'mos kem

Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harrohem me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim

Dhe ne te djatht
Dhe ne te majt
Po me huton shikimi i saj
Erdhi momenti qe sfiden ta pranoj

(REF 2x)
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Zemra me dergoi te pershendes
Ti them Miremengjes ti them miremengjes
Dhe nje dit me shum s'dua te pres

Dhe te nisem me te neper brigje me te
Te ecim deri ne perendim
Te harroja me te e te behemi nje
Me thuaj do te kem kaq guxim kaq guxim
(kaq guxim , kaq guxim)

Pak llogarin te lutem nje tjeter nate te pres...


Günaydın

Bana bir caffe lütfen ver
bir dopio espresso
Oturmak bir sandalye ve beklicem
Sen tuz denizde tatlı ışının
Gizli bir gülümsemek bana gönderin

ref.
Nasıl yapim Nasıl anlatim
Kalp sörfü
Nazlı varmış ile

Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Ve başlamak onu birlikte sahilleri etrafında onu ile
Batıya taşımak için
onu birlikte unutmayacağım ve bir olucaz
söyle bana O kadar cesaretle verim , o kadar cesaretle

Lütfen bana bir içki ver bir dopio konyak
Sönmüş duyguları azar azar
Sen güneş ışığı ile vücuda dökmek
Ek saç gökkuşağı omuz üzerinde

Nasıl yapim Nasıl anlatim
Kalp sörfü
Nazlı varmış ile

ref.
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Ve başlamak onu birlikte sahilleri etrafında onu ile
Batıya taşımak için
onu birlikte unutmayacağım ve bir olucaz
söyle bana O kadar cesaretle verim

Ve sağ tarafta
Ve sola
Beni sürgüler Onun Görmeniz
an geldi meydan kabul etticem

ref.
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Kalp gönderdi selamlamak için
Günaydın söylemek Günaydın söylemek
Ve bir gün Daha fazla beklemek istemiyorum

Ve başlamak onu birlikte sahilleri etrafında onu ile
Batıya taşımak için
onu birlikte unutmayacağım ve bir olucaz
söyle bana O kadar cesaretle verim , o kadar cesaretle

Az hesabı lütfen, başka bir gece beklicem...

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019