Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Alban Skenderaj & Dalool - 100 Promesse [1000 Premtime]

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Përkthe Një Këngë »

Perktheu: Vecaj M


1000 Premtime

Ku jane fjalet qe ke thene?
Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Dhe premtimet qe ke dhene,
ti ku i ke? Ti ku i ke?

Ku jane endrrat qe pame?
Ku jane planet qe thurem sebashku?
Ku jane netet e gjata ne ballkon?

Ku jane lojrat, sekretet qe ndame?
Ku je sonte, pergjigju se paku!
Ku jane ndjenjat qe une kam?

Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe i dhe!?

Ti mos me lere ne erresire, ne erresire, ne erresire
Jo mos me thuaj lamtumire, jo lamtumire, jo lamtumire

Ku jane sot ato puthje nen hene?
Ku jane kenget buze detit rreth zjarrit,
tatuazhet mbi sup me emrat tane?

Ku jane hapat qe kurre nuk u ben?
Ku je sot, ku jane dridhjet e zerit?
Ku jane lotet qe nuk rane?!

Ti ku i ke? Ti ku i ke?
Puthjet e tua ti sonte ku i ke?
Ti ku i ke? Ti ku i ke,
njemije premtime, njemije premtime qe i dhe?!


100 Promesse

Dove sono le parole che mi hai detto?
Dove sono? Dove sono?
e le promesse che hai dato,
dove sono? Dove sono?

Dove sono i sogni che abbiamo visto?
Dove sono i progetti che architettammo insieme?
Dove sono le notti passate insieme sul balcone?

Dove sono i giochi e i segreti che abbiamo condiviso?
Dove sei stasera? rispondi
Dove sono i sentimenti che ho?

Dove sono? Dove sono?
I tuoi baci stasera dove sono?
Dove sono? Dove sono?
100 promesse 100 promesse che hai dato?

non lasciarmi nel buio,buio,buio
non mi dire addio, addio, addio

Dove sono quei baci sotto la luna?
Dove sono le canzoni vicino al mare intorno al fuoco?
I tatuaggi sul petto con i nostri nomi?

Dove sono i passi che non abbiamo mai fatto?
Dove sei oggi dove sono le vibrazioni della tua voce?
Dove sono le lacrime non versate?

Dove sono? Dove sono?
I tuoi baci stasera dove sono?
Dove sono? Dove sono?
100 promesse 100 promesse che hai dato?!

Korrigjo Përkthimin
teksteshqip.com © 2007 - 2017