Alban Skënderaj

Nuk Je Vetem ➡ You Are Not Alone

 Shqip ➡  Anglisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Ina


Nuk Je Vetem

Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
Si të jetë ditë e fundit që po jeton

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë

Ndaj një puthje ndaj një përqafim
Një mëngjes apo një perëndim
Jetoje me zemër, jetoje me zemër

Sepse gjithcka e vogël në jetë
Është një gur që ka vendin e vet
Jetoje me zemër, jetoje me zemër


You Are Not Alone

Close your eyes for a moment and listen to your heart
Don't stop to think for even a second
And don't give a name to what you are feeling
As if it were the last day that you live

Forget what you could have done yesterday
Don't think about tomorrow
Treasure more that which you have
Remember less that which you want
Give your heart a chance

Leave it tonight to beat as it will
And mess up when it says mess up
With it you are not alone, no you are not alone

Say yes when it tells you yes
Say no when it tells you no
With it you are not alone, no you are not alone

Believe me, whatever worry you have is just in your head
Look beyond which your eyes see
Come on today only pay attention to it
Come on let's go and leave the body behind

Forget what you could have done yesterday
Don't think about tomorrow
Treasure more that what you have
Remember less that what you want
Give your heart a chance

Leave it tonight to fall as it will
And mess up when it says mess up
With it you are not alone, no you are not alone

A half empty glass, A half full glass
A broken glass can't be fixed no more
A half empty glass, A half full glass
One extreme thirst, and it fills with tears

Share a kiss, share a hug
One morning or one evening
Live with your heart, live with your heart

Because every small thing in life
Is a stone that has its own place
Live with your heart, live with your heart

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019