Alban Skënderaj

Nuk Je Vetem ➡ Не Си Сам

 Shqip ➡  Bullgarisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »


Nuk Je Vetem

Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
Dhe asaj që po ndjen mos i jep një emër
Si të jetë ditë e fundit që po jeton

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Më beso cdo pengesë është në mendjen tënde
Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
Eja sot vec asaj ti kushtojmë vëmendje
Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë ketu

Harro çfarë mund të bëhej dje
Të nesërmen mos e mendo
Fali shpirtit pak qetësi
Vlerëso më shumë atë që ke
Kujto më pak atë që do
Jepi zemrës një mundësi

Lëre sonte të rrahi si do
Dhe gabo kur ajo thotë gabo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Thuaj Po kur ajo të thotë Po
Thuaj Jo kur ajo të thotë Jo
Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një gotë nëse thyet, nuk ngjitet më dot
Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plotë
Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë

Ndaj një puthje ndaj një përqafim
Një mëngjes apo një perëndim
Jetoje me zemër, jetoje me zemër

Sepse gjithcka e vogël në jetë
Është një gur që ka vendin e vet
Jetoje me zemër, jetoje me zemër


Не Си Сам

Затвори очите си за момент и чуй сърцето си
Не спирай да мислиш дори за секунда
И не давай име на това, което чувстваш
сякаш живееш последния ден от живота си

Забрави какво си можел да направиш вчера
Не мисли за утре
Дай на душата си малко спокойствие
Оценявай повече това, което имаш
Спомняй си по-рядко това, което искаш
Дай на сърцето си една възможност

Остави го тази вечер да се разбие, ако иска
Сгреши, когато то ти казва да сгрешиш
С него не си сам, не не си сам

Казвай ДА, когато то ти казва ДА
Казвай НЕ, когато то казва НЕ
С него не си сам, не не си сам

Повярвай ми, всичко, за което се притесняваш, е само в мислите ти
Погледни по-далеч отколкото виждат очите ти
Ела, хайде, сега само това е важно
Ела, тръгваме и само телата си оставяме тук


Една полупразна чаша, една полупълна чаша
Една счупена чаша не може вече да се залепи
Една полупразна чаша, една полупълна чаша
Една неутолима жажда и се пълни със сълзи

Сподели целувка, сподели прегръдка
Една сутрин или един залез
Живей със сърцето си, живей със сърцето си

Защото всяко малко нещо в живота
Е камък, който си има място
Живей със сърцето си, живей със сърцето си

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019