Alban Skënderaj Feat. Noizy

Drejt Suksesit ➡ Verso Il Successo

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Pamela99


Drejt Suksesit

[Albani:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet në shkëmbim.
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim.
ndaj beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
Se asgjë s'te jepet falas
Që kur lind dhe dersa vdes

[Noizy:]
Me rëndësi është ta kesh një plan
dhe një qëllim,
zgjidhe një rrugë
me vetëbesim
Nëse gabon diku dije:
Ka vend për përmirësim
Mos lë asnjonin me t'thonë:
"s'mundesh", është thjesht mashtrim

Kush e dinte që do ishim ktu ku jemi sot
Kujt ja mori mendja
që do kishim fansa nëpër botë
Asgjë nuk është e sigurt,
e ardhmja kurrë nuk dihet
Por kurrë nuk do ndalem
me punë gjithçka arrihet

Thjesht po t'them mos u dorëzo
s'ka lidhje ça pune bo
Atë që bon, boje ma s'miri
dersa t'bohesh numër njo
Nuk është turp me provu,
turp është kur ti as nuk provon
Nuk ka lidhje prej ka nis,
lidhje ka se ku po shkon

Mbas shiut do dali dielli, oh
Mbas reve po fshihet qielli, uoh
K'shu që kurrë nuk do dorëzohem, oh uoh
Shpresa ime vdes e fundit

[Albani:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet në shkëmbim
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim
ndaj beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
Se asgjë s'te jepet falas
Që kur lind dhe dersa vdes

Shpresoj që ti je nga ata
që s'rri të presësh nga të tjerë
Duke qarë gjithë jetën,
duke vjellur vetëm vrerë
Shpresoj që reagon
pikërisht në vështirësi
Matesh me hapat e tu,
s'bie pre në xhelozi
Thuaje çdo ditë:
“Unë e bëj fatin tim!”
Thuaje çdo natë:
“Do ia dal se kam besim!”
Sepse ti beson
më shumë në vepra se në fjalë
Sepse ti e di
që asnjeri s'mund të të ndalë

[Noizy:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Se rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim

[Albani:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet në shkëmbim
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim
ndaj beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
Se asgjë s'te jepet falas
Që kur lind dhe dersa vdes


Verso Il Successo

Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
l'amore inoltre viene regalato in uno scambio.
Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
E la strada verso il successo
Ha solo una direzione.
Quindi abbi fede nel lavoro abbi fede nel sudore, abbi fede in un sogno abbi fede nella speranza,
Perché niente ti viene regalato
Sin da quando sei nato e fino a quando morirai.

È importante che tu abbia un piano e che tu abbia uno scopo.
Scegli una strada da fare accompagnAto dalla fiducia in te stesso.
E se sbagli in qualcosa sappilo :
C'è posto per il miglioramento.
Non permettere a nessuno di dirti:
" non ce la farai" perché è semplicemente un inganno.

Chi avrebbe mai immaginato che saremmo arrivati a stare qui dove siamo oggi
A chi è saltato in mente
Che avremmo avuto fan sparsi nel mondo
Niente è sicuro
Il futuro non si conosce mai
Ma mai mi fermero'
Col lavoro si raggiunge qualsiasi cosa.

Semplicemente dico non arrenderti.
Non importa che lavoro fai
Quel che fai,fallo al meglio
Fino a quando sarai il numero uno
Non è vergognoso provare
Vergognoso è quando tu nemmeno ci provi
Non è importante da dove parti
l'importante è dove arrivi.


Dopo la pioggia uscirà il sole, oh
Dopo le nuvole si schiarisce il cielo, uoh
Quindi non mi arrendero' mai, oh uoh
La mia speranza è l'ultima a morire.

Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
l'amore inoltre viene regalato in uno scambio.
Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
E la strada verso il successo
Ha solo una direzione.
Quindi abbi fede nel lavoro abbi fede nel sudore, abbi fede in un sogno abbi fede nella speranza,
Perché niente ti viene regalato
Sin da quando sei nato e fino a quando morirai.

Spero che tu sia uno di quelli
Che non aspettano qualcosa dagli altri,
Piangendo tutta la vita
Rubando solo fiele
Spero che tu reagisca
Con forza nelle difficoltà
Che tu misuri i tuoi passi
E non cada nell'invidia
Dillo ogni giorno:
"Io scrivo il mio destino"
Dillo ogni notte:
" ce la farò perché ho speranza"
Perché tu credi
Più nelle azioni che nelle parole
Perché tu lo sai
Che nessuno ti può fermare.

Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
E la strada verso il successo
Ha solo una direzione.

Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
l'amore inoltre viene regalato in uno scambio.
Niente ti viene regalato,
Tutto ha un prezzo,
E la strada verso il successo
Ha solo una direzione.
Quindi abbi fede nel lavoro abbi fede nel sudore, abbi fede in un sogno abbi fede nella speranza,
Perché niente ti viene regalato
Sin da quando sei nato e fino a quando morirai.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019