Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Mall Mergimtar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Te ndjej kaq prane
Dhe kur kilometrat vetem na largojn
E me su pam ,
Qe kur jeta merrej vetem si nje loje
Qfar mund te them,
Unë thinjat numeroj,
Thone se ti po behesh me e re
Qfare mund te them,
Unë nis e fantazoj
A do tgjej diqka nga qfar lash dje

Ref:
Valle un a do ta dalloj,
Valle do te jet
Ajo rrugic qe me mesoj te kendoj,
Qe me mesoj te mos ndaloj.

Me koken pas ,
Unë mbeta shtegetar i rrugeve te pakthim,
Skam gjjuhe te flas,
Fjalet morren rrugen per mergim,

Qfar mund te them,
Unë thinjat numeroj,
Thone se ti po behesh me e re ,
Qfare mund te them,
Unë nis e fantazoj ,
A do tgjej diqka nga qfare lash dje.

Ref:
Valle un a do ta dalloj,
Valle do te jet ,
Ajo rrugic qe me mesoj te kendoj,
Qe me mesoj te mos ndaloj ,

Enderroj te jemi bashk,
E te gjej ty siq te lash,
Koha le te ndalet veq nje qast,
E te takoja miqt e mi,
Te tregonim histori,
Te rikthehesha ne fmijeri,

Ref:
Po valle unë a do ti dalloj,
Valle do te jet ,
Ajo rrugic qe me mesoj te kendoj ,
Qe me mesoj te mos harroj .

Vitet kalojn,
Unë para teje mbetem po ai,
Koha ndryshon unë para teje mbetem po ai,
Rrudhat rendojn unë para teje jam gjithmon aii,
Fundi afron un para teje mbetem nje femmijjj....

Ky tekst u dërgua nga Daffina   LeonnoraPublikimi: 01/12/2008


Alban Skënderaj - Mall Mergimtar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mall Mergimtar".
3. Video është e këngës "Mall Mergimtar", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0