Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Fjalet E Heshtjes  (Feat. Pirro Cako)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  23

Komente

1 🔥

05/10/2010

2010-10-05T12:20:03+00:00Alban Skënderaj :
Si ka mundësi që nata rrij pa fjetur!
Dhe drita humbi rrugën qe kish gjetur !
Më lër te lutëm vetëm,
Nuk dua asgje tjetër,
Pak qetësi

1000 arsye vlejnë për të luftuar,
1000 të tjera vlejnë për t`u dorëzuar,
Më lër të lutëm vetëm,
Nuk dua asgjë tjetër,
Pak vetmi,
Pak qetësi,

Pirro Çako:
Nuk më mungonë dëshira për t`u zgjuar
Por koha planët shpesh mi ka ndryshuar
Më lër të lutëm vetëm
Nuk dua asgjë tjetër
Pak qetësi

T`i flasim vetës per vetën,
T`i japim dhe një mundësi,
Të flasim gjuhën e heshtjës,
A je dakord dhe ti?

Alban Skenderaj :
Reff:
Kush e dëgjon?
Kush e dëgjon ?
Frymën time si frymon!

Pirro Çako :
Reff:
Kush e shëron
Kush e shëron
Endërren time..
Zemrën time..
Sot

E flaka egon time pa u penduar
Si një hero qe vetën ka tradhëtuar
Më lër të lutëm vetëm
Nuk dua asgjë tjetër

Pak qetësi

Alban Skënderaj :
T`i flasim vetës për vetën
T`i japim dhe një mundësi
1000 arsye për ne të dyy

Alban Skënderaj:
Reff:
Kush e dëgjon
Kush e dëgjon
Frymën time si frymon

Pirro Çako :
Reff:
Kush e shëron
Kush e shëron
Endërrën time..
Zemrën time..
Sooooooooot

Pirro Çako:
Kush e dëgjon
Kush e dëgjon
Frymën time si frymon

Alban Skënderaj:
Kush e shëron
Kush e shëron
Endërrën time..
Zemrën time..
Sot!


Ky tekst u dërgua nga L   AgNnNesssA   Leonnora
Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet