Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Përtej Horizontit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  30Dua te dal, dua te dal,
Të flas me gotën.
Dua të flas, e të bërtas,
Të qesh me botën.
Dhe njëherë të vetme të mos mendoj,
Dhe njëherë të vetme të mos mendoj,
Fjalët e tua do ti harroj,
Për një herë te vetme nuk do të nguroj.

Merrma dorën,shiko, jam ende gjallë,
Dhe une jetoj,
Kthema kohën që Zoti me ka falë.

Kështu dhe fatin e parakaloj
Për ëndrrën tonë të vjeter,
Kështu dhe diellin e sakrifikoj,
Për një diell tjetër.
Edhe detin me dallgë e sfidoj,
Se i urrej zinxhirët,
Kështu unë jetën e përfytyroj,
I lirë ndër me te lirët
Në bote.

Dua të dal, duhet të dal
Nga frika ime,
Dua të flas e të bërtas
Nëpër agime.
Përtej horizontit nuk ka kufij,
Përtej horizontit nuk ka kufij,
Vetëm një hap po më ndan nga ti
Dhe përtej horizontit nuk ka më kufij.

REF. X1

Të lutem vetem thuaj që mundem
Dhe unë e besoj,
Të lutem vetëm thuaj që mundem
Dhe nuk ka asgjë t'më ndaloj.

REF. X1


Ky tekst u dërgua nga Dedë Nrecaj   Melody   LeonnoraAlban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2011


Alban Skënderaj - Përtej Horizontit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Përtej Horizontit".
3. Video është e këngës "Përtej Horizontit", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

5
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 1