Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Top 200

Alban Skënderaj - Refuzoj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1078

Komente nga Fansat

23 🔥🔥

09/11/2012

2012-11-09T18:50:57

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Alban Skënderaj

Orkestrimi:

Elgit Doda

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012


Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim
Një blitz nga sytë e tu si ngushëllim
Me imazhin tënd ditët kaloj
Ty në çdo fytyrë të pikturoj
Më fal, më fal vërtetë
Jetoj si një i marrë një gjysëm jetë

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Për ty... është pak për ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne të dy

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotët djegin zjarr në sy, por s'mund të qaj
Përse s'të gjej, përse s'të gjej
Universin e sfidoj edhe më tej
Të kërkoj, por nuk të gjej... ty nuk të gjej


Ky tekst u dërgua nga  jonitekst   lilindaKartolina (4)

2019-02-03 15:08:22
Zemrën e kam nisur skaj më skaj
Yjet veç për ty ndezur i mbaj
Për ty... është pak për ty
Kjo botë nuk ka kuptim pa ne të dy
U krijua nga Jona 2018-08-29 16:11:44
Lotët djegin zjarr në sy
po s'mund të qaj
2018-05-31 15:17:34
Jetoj si i marrë një
gjysëm jetë
2018-02-12 09:21:14
Si më le në ëndërr të jetoj?
Si më le të verbër të kërkoj?
Më fal veç një kujtim

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet