Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Top 200

Alban Skënderaj - Je Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  482

Komente nga Fansat

8 🔥🔥

01/03/2014

2014-03-01T10:30:29

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2014
Ende të ndjej, ende thërret si një jehonë, nje iluzion
Ende të ndjej, ende në shpirt më drithëron, më gjunjëzon
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Oo... e di, e di,
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di,
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Ende të ndjej, ende të shoh tek më vështron, dhe perëndon
Ende të ndjej, ende rënqeth ky emocion, më robëron
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Ooo... e di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Derisa në jetë unë do të mbes
Një tjetër jetë do të mbetet e pashpresë
E nëse thonë se dhimbjet rreshtin
Kjo nuk vlen për ty
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plaget mbyllen
Kjo nuk vlen për ty

E di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, je ti...

Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë


Ky tekst u dërgua nga  DSAlbanSKartolina (4)

2016-11-17 23:23:07
Vetëm dhe një çast
ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne
të zgjaste përgjithmonë
2016-11-20 08:01:25
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur
Dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plagët mbyllen
Kjo nuk vlen për ty
2018-10-19 08:24:02
Ende të ndjej, ende rënqeth
Ky emocion më robëron
2018-09-10 20:39:45
Ka për mua
vetëm një njeri
E di, e di, je ti

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet