A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Alban Skënderaj - Unë Dhe Ti


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  378

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/04/2016

2016-04-16T15:29:45

Music & Lyrics:

Alban Skënderaj

Participating in

Netët E Klipit Shqiptar 15

Participating in

Top Music Awards 2016
Eja prane dhe me fal nje vallezim,
t’a rikthejme jeten pas si nje film.
Zemrat tona ekran,
ngjyra i dhane
erresires.
Me shtrengo dhe njehere si dikur,
si ne foton e varur mbi mur.
Dashuria i jep krahe,
dhe kujt nuk i ka

une dhe ti, ishim ata.
Une dhe ti,
qe ndame dhe te fundit kafshate,
duke thene sesa jemi me fat,
sa njeri - tjetrin te kemi per krahe ne cdo nate.
Une dhe ti,
erdhem nga endrrat ne jete,
duke mposhtur stuhite dhe rrufete,
dhe mbollem nje rreze diku,
te shkelqej sot nje diell i vertete.
Ne u nisem me henen e plote,
Permbi dallgen e lotit te ftohte.
Zemren busull ne dore
dhe ne kraharor
dashuria.
Prekem fundin dhe mberritem ne maje,
por kujtimet sebashku i ndajme
Jemi ne nga ata
qe krahet i'a dha
varferia.

Une dhe ti,
qe ndame dhe te fundit kafshate,
duke thene sesa jemi me fat,
Sa Njeri-tjetrin te kemi per krahe ne cdo nate.
Une dhe ti,
erdhem nga endrrat ne jete,
duke mposhtur stuhite dhe rrufete,
dhe mbollem nje rreze diku,
Te shkelqej sot nje diell i vertete.
Ti i dhe kuptim jetes time,
ti e ktheve dhimbjen ne force,
çdo mengjes me diellin ne lindje,
nuk pritem kaq shume nga kjo bote
Une dhe ti...


Lyrics submited by  fb30588e-Cards (6)

U krijua nga Ariela Lamaj 2018-06-09 13:07:12
Me shtrengo dhe njehere
si dikur,si ne foton
e varur mbi mur
Dashuria I jep krah
dhe kujt nuk I ka
une dhe ti Ishim ata.
U krijua nga Ariela 2018-06-08 10:43:19
Zemren busull ne dore
dhe ne kraharor
dashuria.
U krijua nga f.a.sh 2018-05-26 17:15:06
Eja prane dhe me fal nje vallezim,
Te rikthejme jeten pas,
si nje film.
Me shtrengo edhe njehere,
si dikur,
Si ne foton e varur mbi mur.
2018-05-22 23:16:53
Eja prane dhe me fal nje vallezim,
2018-01-24 19:08:05
Ti i dhe kuptim jetes time,
ti e ktheve dhimbjen ne force,
çdo mengjes me diellin ne lindje,
nuk pritem kaq shume nga kjo bote
Une dhe ti....
2018-01-18 19:46:41
une dhe ti
qe ndame dhe te
fundit kafshat
duke thene sesa
jemi me fat

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019