Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Duart Lart Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  213Ata ndalën, unë përparoj
Ata matën, unë rrezikoj
Ata qeshin, ata perçmojnë
Ata ulin, unë fluturoj

Ata heshtin, unë i degjoj
Ata flasin, unë injoroj
Ata shtypin, ku më shumë dhëmb
Po kur bie, unë bie në këmb

Dhe nëse nuk kaloj në lojë
Ata më thonë të rri me duart lart,
Më thone të rri me duart lart,
Në roberi me duart lart

Por unë them jo jo jo
Parimi im si njeh duart lart
Unë them jo jo jo,
Ne lindëm dhe do vdesim të barabartë
Jo jo jo,
S'është jeta jote, është jeta ime
Unë them jo jo jo
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!

Kur më fikin, unë rrezatoj
Kur më ftohin, unë perveloj
Kur më ulin, kur më lartesojnë,
Kur më shajnë e kur më levdojnë

Ata më heshtin, unë ju këndoj
Ata më mbyllin, unë fantazoj
Ata shtypin ku më shumë dhëmb
Po kur bie, unë bie në këmb

Dhe nëse nuk kaloj në lojë
Ata më thonë të rri me duart lart,
Më thone të rri me duart lart,
Në roberi me duart lart

Por unë them jo jo jo
Parimi im si njeh duart lart
Unë them jo jo jo,
Ne lindëm dhe do vdesim të barabartë
Jo jo jo,
S'është jeta jote, është jeta ime
Unë them jo jo jo
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!

Ata më thone me duart, më thone me duart
me thone me duart lart
Ata më thone me duart, mē thone me duart,
të rri me duart lart
Ata më thone me duart, më thone me duart
më thone me duart lart
Ata më thone të rri me duart lart...

Por unë them jo jo jo
Parimi im si njeh duart lart
Unë them jo jo jo,
Ne lindëm dhe do vdesim të barabartë
Jo jo jo,
S'është jeta jote, është jeta ime
Unë them jo jo jo
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!
Vetëm një beat si ky mi mban duart lart!


Ky tekst u dërgua nga  DSAlbanS   Albafi23Alban Skënderaj
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/06/2016
Festivali: Zhurma Show 2016
Muzika: Alban Skënderaj
Teksti: Alban Skënderaj
Orkestrimi: Elgit Doda


Alban Skënderaj - Duart Lart
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Duart Lart".
3. Video është e këngës "Duart Lart", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

20
24
23

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0