TEKSTESHQIP

Alban Skënderaj
Zjarr Ne Shpirt
Lyrics

Ja ku jemi para njeri-tjetrit sonte un dhe ti
Dhe te lumtur dhe te ndrojtur njekohshisht si dy femij
Mua me takon te bej hapin e par
Por ti ke nje qendrim teper krenar
Dridhen duart si telat mbi kitar

Them se kjo esht dashuri
Thuam a me do ti
Sa te dua un ty
Pse nuk e pranon ti
Te lexohet ne sy
Thuam a e ndjen dhe ti kte zjarr ne shpirt qe digjet dalngadal
A me do ti sa te dua un ty?
Sa te dua un ty, jej je
Sa te dua un ty
Nuk te do ty njeri, jej je
Nuk te do ty njeri
Thuam a e ndjen dhe ti kte zjarr ne shpirt qe digjet dalngadal
A me do ti, do ti, do ti sa te dua un ty?
A me do ti, do ti, do ti sa te dua un ty?

Un e di qe ta kan thyer zemren me shum se nje her
Dhe ti e ke te veshtir ta hapesh veten me te tjer
Jo nuk do te bej premtime si ne altar
Por yjet edhe hena jan deshmitar
Nuk jam ndjer keshtu asnjeher me par

Them se kjo esht dashuri
Thuam a me do ti
Sa te dua un ty
Pse nuk e pranon ti
Te lexohet ne sy
Thuam a e ndjen dhe ti kte zjarr ne shpirt qe digjet dalngadal
A me do ti sa te dua un ty?
Sa te dua un ty, jej je
Sa te dua un ty
Nuk te do ty njeri, jej je
Nuk te do ty njeri
Thuam a ndjen dhe ti kte zjarr ne shpirt qe digjet dalngadal
A me do ti, do ti, do ti sa te dua un ty?
A me do ti, do ti, do ti sa te dua un ty?

DËRGOI:
INFO
Për të shtuar dozën artistike, ky projekt prezantohet online i punuar në sferën vizuale edhe me klip muzikor, për të cilin u kujdes Pro Video. Videoklipi u publikua me datë 12 Maj 2021. Melodinë dhe tekstin e shkroi vetë këngëtari, teksa këngën e punoi në studio Lorenc Aliaj (Avaxus).
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200