TEKSTESHQIP

Alban Skënderaj
Lamtumirë
Lyrics
(Feat. Avaxus)

Refreni  2x
Lejomë ti sonte dhe njëherë
Me lot në sy të përqafoj
Lejomë të fundit lamtumirë
Me zemër të falënderoj
Lejomë  ti sonte dhe njëherë
Me lot në sy të përqafoj
Pa ty sdo jem unë jo kurrë më njësoj

Harrojini ëndrrat Me të njëjtin mbiemër
Kujto momentet që i gdhendëm në zemër
Kujto gëzimet e kësaj sfide të verbër
Ndoshta do shihemi në një jetë tjetër

Harroji ti netët në lot
Harroji ti harroji lutjet o Zot
Harroje dimrin kujto verën e ngrohtë
Anën e ndritshme të kësaj hëne të plotë

Refreni 3x
Lejomë ti sonte dhe njëherë
Me lot në sy të përqafoj
Lejomë të fundit lamtumirë
Me zemër të falënderoj
Lejomë  ti sonte dhe njëherë
Me lot në sy të përqafoj
Pa ty sdo jem unë jo kurrë më njësoj

DËRGOI:
INFO
Një klip mund të mos jetë hit, por një hit duhet të ketë një klip. Është ky një ligj i pashkruar në showbizin tonë, ndaj ky krijim muzikor është përcjellë para një audience më të gjerë i kompletuar me vlera artistike edhe me anë të një klipi muzikor, për produksionin e të cilit është bashkëpunuar me Talelli Production. Videoklipi u publikua më 10 Qershor 2022. Për komponimin dhe për fjalët e këngës u përkujdes vetë artisti, teksa kënga ka punuar si producent Lorenc Aliaj (Avaxus).
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200