Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Albana Mesuli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  68
  • Vendlindja:
  • Nenshat (Shkoder) 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
BIOGRAFIA: Albana Mesuli është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Albana Mesuli mbaroi Shkollen 8 vjecare ne vendlindje, ndersa te mesmen e kreu tek shkolla artistike 'Prenk Jakova' ne Shkoder. Pas shume aktivitetesh muzikore neper dasma ajo realizon kenget e saj bashke me disa vieoklipe. Aktivitetet e saj shtrihen se shumti ne Maqedoni dhe Shqiperi. Deri tani ka realizuar disa albume, videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale dhe shumë programe televizive apo evente të tjera muzikore. Në Prill 2005, A...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Shto profile

zyrtareLuajne Vajzat Shqiptare (2009)

Simpati (2007)

Te Dua, Te Dua

Mire Se Erdhe Dashuri


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Blerina Dibra

Dafina Morina

Rifadije Graiqevci

Greta Berati

Entela Zhula

Persa

Orgesa Zaimi

Shamsah

Blerina Braka

Habibe Ostreni (Bibe)


Tags: Albana Mesuli

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet