Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albatrit Muqiqi - Shpirti Të Do Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Në kanalin e tij zyrtar në Youtube nuk mund të gjesh këngën “Shpirti të do”, mbase Albatrit Muqiqi i ka rën pishman që huazoi pa asnjë ndryshim këngën e këngëtarit bullgar Azis.
Se në tregun tonë muzikor mungon origjinaliteti në krijimtari, kjo gjë tashmë dihet prej vitesh, këngëtarët tanë shpesh kanë vjedhur pa fije turpi melodi nga kolegët e tyre në shtet fqinje.

Por si duket Albatrit Muqiqi e ka tepruar pak, kënga e tij “Shpirti të do” është huazuar komplet nga këngëtari bulgar Azis.

Këngëtari shqiptar përveç muzikës shihet se ka përkthyer edhe tekstin e këngës “Habibi” ndërsa atë e kishte kenduar në programet e vitit të ri por që kjo ishte hera e parë dhe e fundit që Albatriti e këdoi këtë këngë, pasi ajo nuk është as në versionin audio në kanalin e tij në Youtube.Nuk kemi video për këtë këngë.
Albatrit Muqiqi - Shpirti Të Do
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirti Të Do".
3. Video është e këngës "Shpirti Të Do", por nuk këndohet nga Albatrit Muqiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albatrit Muqiqi:


Komente 0