TEKSTESHQIP

Albërije Hadërgjonaj
Kitara
Lyrics

Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal

Kendoj per ty zemra ime
Me dhimbje, me shprese dhe me lot
Syrit te kalter si deti
Te embla, te zeza dhe plot

Ylli dhe dielli endojne
Kur ti fle e zgjohesh çdo dite
Dhe une me kitare qe rri zgjuar
Krijoj melodi veç per ty

(refren)
Luaj luaj me kitare
Ne sy, ne mend une ty te mbaj
Puthje e nxehte, puthje e bardhe
Buzet e tij enderr e zjarrte

Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal
Kendoj me ty, jetoj me ty
Vullkan e jotja melodi

I dashur ti a me degjon
A se kupton se me mungon
Kitares sime jepi shprese
Pa shpirtin tend ajo do vdese
Por zemra ime eshte si det
Me dallge dallge shkumezon
Luaj luaj luaj luaj
Kitara ime ndizet zjarr

Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Luaj luaj luaj me kitare
Kitare e dashur mos u ndal

Henes se arte ju perula
Ne qofte se me do me ndihmo
Me merr ti ne krahet e tua
Me shtrengo, me shtrengo henezo

Nje puthje e gjate me rrembeu
Kitare te lutem pusho
O zot erdh' dashuria
Me shtrengo, me shtrengo henezo