Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albert Sula
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Albert Sula është autor këngësh dhe instrumentist i njohur. Ne fakt ai eshte nje nga producentet me te mire te Shqiperise. Njihet per mjeshterine e tij ne organo per muziken tallava, si nje nga me te miret e kesaj fushe. Studio e tij quhet AS RECORDS edhe ne te kane dale shume hite te kengetarve te famshem shqiptare si Sinan Hoxha, Muharrem Ahmeti, Mandi Nishtulles etj. Aktualisht ben pjese ne grupin e famshem BATALJONI B13 te Adi Sybardhit si organist.

Më datë 16 Mars 2017, Albert Sula publikon videoklipin "Dance With Me".

Më datë 6 Janar 2018, Albert Sula publikon videoklipin "Happy New Year".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist