Albert Zholi
Albert Zholi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 16 Dhjetor 1960
  • Horoskopi:
  • ♐ ShigjetariBiografia

BIOGRAFIA: Albert Zholi është një poet i njohur. Albert Z. Zholi (shkrimtar-publicist, lindur me 16 dhjetor 1960). Autor i 22 librave... Ka zhvilluar mbi 4 800 intervista me personalitete të artit, shkencës, kulturës, politikës. Ka bashkëpunuar me 33 gazeta dhe revista brenda dhe jashtë Shqipërisë. Ka redaktuar 302 libra artisitk, publicistik, tregime dhe me poezi..Në vitin 1995 ishte iniciator dhe Kryetar i parë i Shoqatës së parë shqiptare "Vëllazërimi" në Athinë, mik i arvanitasit të shuqar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 24